DRUKARKA Z MARKETU vs POLEASINGOWY SPRZĘT

Dzisiejszy artykuł jest poradą dotyczącą zakupu urządzenia drukujące do domu / biura z cyklu “marketowa drukarka”.

W sklepach wielkopowierzchniowych możemy poza produktami pierwszej potrzeby spotkać urządzenia do wydruku (najczęściej drukarki atramentowe) w bardzo niskich cenach. Urządzenia niejednokrotnie wyróżniają się wyjątkową specyfikacją:

 • wydruk kolorowy,
 • tusz w zestawie,
 • skanowanie / skaner,
 • łączność wifi.

Czy to nie super okazja, aby kupić (tutaj losowo przykład ostatnio ze sklepu z czerwonym owadem)  Wielofunkcyjne urządzenie HP Deskjet 2050 za niecałe 160 zł.

Oferta często może wydawać się atrakcyjna (artykuł może przydać się dla rodziców!), ale dokonując tego zakupu wiele nie wydrukujemy… Startowe tusze (czarny) pozwoli na wydrukowanie ok. 50-80 stron. Nowy, pełny czarny tusz do 480 stron (ale o tym później).

Drukarka na domowe potrzeby

Kupując takie urządzenie, sądzimy, że za dużo nie drukujemy, nie potrzebujemy czegoś innego. Wydanie już 160 zł za drukarkę – to całkiem sporo i nam wystarczy. Tak mówią klienci, którzy takie urządzenie już nabyli przychodząc do naszego sklepu.

Pomimo dobrych chęci, działa to wszystko na naszą niekorzyść, ponieważ:

 • drukarka używana okazjonalnie – tusze mogą zaschnąć,
 • drukarka tania z wifi – częste problemy z połączeniem,
 • drukarka z marketu – często drogie materiały eksploatacyjne.

Finalnie – jak coś będziemy chcieli na niej wydrukować, będzie bezużyteczna – tusz zaschnięty.

Klasyczna sytuacja – kupujemy tusze. W przypadku tuszy oryginalnych koszty w popularnych sklepach wielkopowierzchniowych (czyli tam, gdzie nabyliśmy drukarkę):

 • Czarny ok. 84 zł  (wydajność ok. 480 stron),
 • Kolor ok. 93 zł  (wydajność ok. 165 stron).

Co w tym momencie już praktycznie przewyższa zakup przykładowego produktu.

Oczywiście możemy kupić zamienniki, i tutaj przychodzi z pomocą nasz sklep, mamy wysokiej jakości zamienniki tuszy HP 301 w cenach znacznie niższych niż w sklepach stacjonarnych.

Ale nadal wracamy do “drukarka na potrzeby domowe” – finalnie okazuje się, że wydruk kolorowy to nie koniecznie zdjęcia (do tego trzeba jeszcze specjalny papier). Zaś czarnobiały musi być regularny, aby tusze nie były zaschnięte.

Klienci, którzy kupują u nas drukarki laserowe (lub droższe drukarki atramentowe) twierdzą, że w urządzeniach, które kupili w markecie – zawsze kiedy chcieli z niego skorzystać, nie nadawało się do tego (zaschnięty tusz, skończył się, problem z łącznością).

Używana drukarka laserowa

Możemy również rozważyć zakup urządzenia wielofunkcyjnego, lub samej drukarki monochromatycznej – która dla ucznia, czy do domu świetnie się sprawdzi.

Tutaj przychodzą nam urządzenia bardziej profesjonalne, ale przy rozsądnym zakupie ich ceny mogą nie być wygórowane.

Mowa tutaj o np. drukarkach laserowych marek OKI, Kyocera , HP, czy Ricoch. Drukarki w firmach często są wymieniane po określonym przebiegu, awarii bębna czy po skończeniu gwarancji. Skupowane są przez takie firmy jak Fun Druk. Następnie skrupulatnie sprawdzane, czyszczone, naprawiane (jeśli istnieje taka potrzeba). Później dostępne są w sklepie jako urządzenia / drukarki poleasingowe.

Możemy wówczas kupić markową drukarkę np. Kyocera za ok 200-400 zł monochromatyczną, z tonerem na 1500 stron (często i 3000, 6000 stron – w zależności od modelu).

Tonery zaś (zamienniki) mogą oscylować w kwocie ok 40-70 pln przy kilkukrotnie wyższej wydajności. Dla tonerów niestraszna przerwa w eksploatacji (oczywiście rozsądna przerwa)!

Analiza potrzeb zakupowych

Nasz artykuł nie ma tutaj za zadanie przekreślać drukarek atramentowych – oczywiście jest to dobry produkt. Aczkolwiek nie dla każdego może się sprawdzić.

Warto odpowiedzieć sobie na pytania:

 • czy potrzebujemy skanera?
 • czy drukujemy kolorowo? (a jeśli tak to czy nie lepiej korzystać nadal w punkcie xero z koloru),
 • czy drukarka ma być dostępna w sieci? Jeśli tak to czy WiFi, czy kabel Ethernet?
 • jak często drukujemy?

Widząc atrakcyjną cenę drukarki w “markecie” warto wpisać w Google “cena tuszy [model drukarki]” i podać jej model – szybko zweryfikujemy potencjalne koszty eksploatacji.

Urządzenie wyższej klasy pozwoli w warunkach domowych do wybrukowania sporych ilości ryz papieru.

Jeśli nie wiesz jaką drukarkę kupić, lub posiadasz “marketowy” sprzęt i chciałbyś coś lepszego – skontaktuj się z nami. W sklepie znajdziesz bogatą ofertę tuszy i tonerów do wielu modeli drukarkę.

Zapraszamy do kontaktu.

Shopping Cart