Jak wyczyścić drukarkę laserową?

Posiadasz drukarkę laserową która brudzi podczas wydruku? Bardzo możliwe że drukarka wymaga wymiany “kosza” na zużyty toner, lub uszkodził się bęben, lub też uszkodził się sam toner.

To czy jest możliwość wyczyszczenia Twojej drukarki zależy przede wszystkim od modelu i skomplikowania konstrukcji. Wiele urządzeń nie wymaga czyszczenia, i działa bez zarzutu przy przebiegach 50 000, 100 000 wydruków.

Od czego zacząć przy czyszczeniu drukarki laserowej?

Sprawdź w instrukcji obsługi czy producent przewidział taką czynność serwisową. Jeśli jest ona przewidziana, będzie opisana krok po kroku jak ją wykonać.

Jest instrukcja – co powinienem dodatkowego wiedzieć?

Czyszczenie drukarki laserowej najlepiej zlecić specjalistom, ale jeśli będziesz wykonywał je sam, zadbaj o swoje bezpieczeństwo! Odłącz drukarkę od źródła zasilania! Nie otwieraj drukarki bezpośrednio po zakończonym wydruku – może być bardzo gorąca! Załóż rękawiczki ochronne, przygotuj narzędzia wyszczególnione w instrukcji.

Toner jest bardzo lotny / pylisty- przygotuj odkurzacz, oraz wykonuj prace w miejscu gdzie nie będzie powiewów powietrza.  Przy pracach czyszczenia nie naświetlaj wałka światłoczułego! Może doprowadzić do uszkodzenia / pogorszenia jakości wydruku.

Jeśli instrukcji nie ma – możesz spróbować poszukać w sieci filmików jak wykonać czyszczenie drukarki.

Nie zawsze opisywana / przedstawiona metoda może rozwiązać Twoje problemy z wydrukiem. Jak również tego typu prace prowadzisz na własną odpowiedzialność – elementy drukarki są bardzo delikatne – łatwo jest coś uszkodzić. 

Jeśli masz problem z drukarką – najlepiej skontaktuj się z serwisem – świadczymy usługi naprawy drukarek w Lublinie.

Często problemem jest sam toner – warto wcześniej go wymienić – sprawdź nasza ofertę tonerów do drukarek.

Shopping Cart