Jaki toner wybrać, oryginalny czy zamiennik?

Posiadacz drukarki niezależnie jak dużo drukuje, to prędzej lub później będzie musiał wymienić toner w drukarce. Zaletą tonerów jest ich prostota w wymianie oraz długi okres przydatności – porównując z tuszami do drukarek atramentowych.

Drukarki laserowe charakteryzuje nowszy technologia wydruku, w uproszczeniu polegająca na nanoszeniu proszku tonera na światłoczuły bęben który podgrzany do odpowiedniej temperatury przenosi materiał drukujący (toner) na papier. Dlaczego wspominamy tutaj o tym procesie? A bo dlatego że…

Podczas wyboru czy kupić oryginalny toner czy zamiennik rozważamy czy jakość zamiennika będzie dorównywała oryginalnemu produktowi, i czy jakość wydruku się nie pogorszy. Na względzie mamy również niezawodność naszych urządzeń – nikt nie che uszkodzić drukarki złym tonerem.

Czy toner zamiennik może anulować gwarancję?

Jest to jedno z głównych pytań które zadają sobie posiadacze nowych urządzeń do wydruku. A więc stosowanie alternatywnych materiałów eksploatacyjnych do drukarki na mocy dyrektyw Unijnych nie anuluje nam gwarancji. O ile serwis może korzystać z zapisów karty gwarancyjnej w której często jest mowa o zalecanych materiałach, to nadrzędnymi przepisani powinny być przepisy Unijne. W razie problemów – warto skontaktować się z lokalnym Rzecznikiem Praw Konsumenta.

Sam toner – czy oryginalny, czy zmiennik jeżeli będzie przechowywany w złych warunkach – stanowi takie potencjalne zagrożenie dla uszkodzenia drukarki.

Różnica w cenie pomiędzy tonerami? Czy warto?

Zamienniki są często ułamkiem ceny oryginalnego produktu. W wielu przypadkach są również budowane tak, i programowane aby starczały na więcej – jak to możliwe? Oryginalne tonery często mają limit wydruku stron ustawiony w chipie tonera – nie zależnie od ich zapełnienia. Przez co może się zdarzyć że po wydrukowaniu 1400 stron toner przestanie drukować (przeważnie wcześniej nas o tym informuje). Wówczas toner może nie być do końca jeszcze wykorzystany – aczkolwiek będziemy mieli idealnie czarny wydruk do ostatniej (1400) strony.

Zamienniki produkowane są z ukierunkowaniem na obniżenie kosztów wydruku przy zachowaniu najwyższej jakości również do ostatniej strony – tutaj jednak limity są często dużo większe, i może zdarzyć się że ostanie strony nie będą idealnie czarne, ale może taki toner starczyć nawet na 100% więcej wydruków.

Jak dobrze kupić toner?

Zakup tonera możemy porównać do zakupu jedzenia w barze szybkiej obsługi. Jeśli jest duża ilość sprzedawanych produktów – to ich jakość / świeżość jest na najwyższym poziomie. Tak samo jest w przypadku tonerów. Warto kupować od podmiotów takich jak nasza firma które zajmują się sprzedażą tonerów, serwisem urządzeń drukujących oraz dostarczaniem materiałów eksploatacyjnych do wydruku do firm i miejsc użyteczności publicznej. Wówczas mamy pewność że trafia do nas produkt najwyższej jakości. Warto również zwrócić uwagę na gwarancję jaka oferowana jest dla danego produktu, czy zamienniki również posiadają pełną gwarancję. My nasze tonery przechowujemy w magazynach o odpowiedniej wilgotności i temperaturze otoczenia, prze co nasi klienci wracają po kolejne tonery.

Nie wiem jaki toner wybrać?

Jeśli nie wiesz jaki toner jest potrzebny do twojej drukarki laserowej – skontaktuj się z nami telefonicznie lub e-mail – doradzimy, pomożemy! Jeśli masz również problemy z wydrukiem, nie jesteś pewny czy coś się uszkodziło w drukarce czy może skończył się toner – również zadzwoń! Staramy się pomagać naszym klientom i budować długofalowe relacje biznesowe.

Shopping Cart